Čo je to Outlast?

Čo môže byť krajšie ako pohľad na usmiate a spokojné malé deti – anjelske deti ?
Určite nie malou mierou k spokojnosti a k úsmevu detí  prispievajú výrobky značky Little Angel ®. Sú vyrábané v Českej republike spoločnosťou DITA TÁBOR. Väčšina z nich obsahuje termoregulačný (niekedy tiež nazývaný funkčný) materiál Outlast®.
Pre jeho jedinečné vlastnosti si určite obľúbite výrobky , v ktorých je použitý. A táto značka sa stane Vašou obľúbenou pre Vašich malých anjelov.

A teraz niečo bližšie o materiáli  OUTLAST®

OUTLAST® je funkčný materiál, ktorý je teplotne prispôsobivý. Keď je potrebné ochladzovať tak chladí a keď je potrebné zohrievať tak hreje. To znamená, že nie je ani zima, ani horúco.  Ako jeden z mála FUNKČNÝCH materiálov,  je viazaný na BAVLNU.

Vždy reaguje na zmeny teploty nášho tela a na teploty vonkajšieho prostredia.

Čo je dôležité, zabraňuje tak vzniku potu.

A práve toto by som chcela vyzdvihnúť, hlavne pri využití tohto materiálu OUTLAST v detskom oblečení a detskom textile. Od najspodnejšej vrstvy oblečenia – tielka, tričká, body, ponožky, čiapky, mikiny, nohavice, bundy až po fusaky, spacie vaky, zavinovačky, deky, vankúše, paplóny,  podložky do autosedačiek a do kočiara.

Často nevieme čo obliecť hlavne bábätkam a menším deťom, či už ideme autom, kočiarom alebo sa rôzne presúvame zo zimy do tepla a opačne. Použitím výrobkov s funkčným materiálom Outlast zabránime prehriatiu a prechladeniu našich malých anjelikov a predíjdeme rôznym chorobám.

Technológia Outlast je známa už od roku 1988, kedy vesmírna agentúra NASA potrebovala vyvinúť materiál vhodný pre kozmonautov, ktorí musia čeliť teplotným zmenám. Od tohto roku je vyrábané aj oblečenie s materiálom Outlast. Tento materiál obsahuje mikrokapsule (Thermocules), ktoré dokážu akumulovať telesné teplo, rozložiť ho po celej ploche látky a keď je to potrebné vrátiť ho späť k pokožke. Je to neustále opakujúci sa proces, čím sa vytvorí optimálna stabilná teplota medzi pokožkou a oblečením.

 

Zdroj/autorské právo pre všetky obrázky: © Outlast Technologies LLC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.